KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13903106
nr 1390 3106
Gustaf Börtner
(1905-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
500 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:07:28
Gustaf Börtner
Läs mer om Gustaf Börtner